Wyobraź sobie, że wyszukanie akt pracownika jest proste jak zakupy w Biedronce. Szybki skan i dokumenty są na swoim miejscu – a to wszystko dzięki kodom kreskowym. Używa się ich od lat do usprawnienia i automatyzacji procesów w sklepach, magazynach i na liniach produkcyjnych. Dlaczego by nie wykorzystać ich w Twoim biznesie?
Kody kreskowe w aplikacji e-Teczka. Czy to możliwe?
Jak najbardziej! e-Teczka to produkt, który umożliwia automatyzację procesów kadrowo-płacowych. Kody kreskowe mogą być dodatkowym czynnikiem, który przyspiesza i ułatwia pracę w Twojej firmie.
Jakiego kodu kreskowego używamy w aplikacji e-Teczka?
W e-Teczce korzystamy ze standardu Code-128. Jest to kod jednowymiarowy będący najpowszechniejszym znacznikiem służącym do zakodowania informacji. Przyjmuje postać, dobrze nam znanych, ciemnych i jasnych kresek ułożonych w jednej linii.
Code-128 jest kodem alfanumerycznym. Do zapisu tekstu i liczb, przedstawianych jako ciągi cyfr, używa określonych w danym kodzie znaków. Możemy zapisać nimi dowolną długość tekstu, zależy ona wyłącznie od ilości potrzebnej do zakodowania informacji. Kod może być skanowany w każdym kierunku, co jest bardzo wygodne.
Code-128 został stworzony do zakodowania 128 znaków ASCII (American Standard Code for Information Interchange). Do kodowania używane są kreski i przerwy o czterech możliwych szerokościach.
Przykładowy kod kreskowy w naszej aplikacji:
Skąd się biorą kody kreskowe w e-Teczce?
Kody kreskowe tworzymy bezpośrednio w systemie SAP.
Do czego służą kody kreskowe w e-Teczce?
Kody kreskowe służą do automatycznego rozpoznawania rodzaju dokumentu, z którym pracujemy.
Dzięki temu podczas wprowadzenia nowego dokumentu do e-Teczki użytkownik nie musi wybierać rodzaju dokumentu, zostanie on rozpoznany automatycznie.
Jakie są rodzaje dokumentów?
Rodzaj to inaczej typ dokumentu, jaki znajduje się w aplikacji e-Teczka w SAP – na przykład CV, umowa o pracę lub świadectwo pracy.
W jakich przypadkach korzystamy z kodów kreskowych?
- Podczas kategoryzacji dokumentów w procesie migracji do systemu SAP.
- Podczas codziennej pracy z systemem przy skanowaniu dokumentów podpisanych przez pracowników.
Jak przebiega proces skanowania dokumentów z kodami kreskowymi?
Dokumenty, które posiadają kody kreskowe, skanujemy do katalogu na komputerze użytkownika.
Mechanizmy zawarte w naszym oprogramowaniu automatycznie rozpoznają umieszczony w kodzie kreskowym numer osobowy oraz typ dokumentu i na tej podstawie umieszczają dokument w systemie SAP odpowiedniej osoby, w odpowiedniej zakładce i z odpowiednim typem.
Drugą opcją jest import bezpośrednio z e-Teczki, gdzie za pomocą odpowiedniego przycisku wybieramy jedynie dokument PDF i klikamy opcję importu z rozpoznaniem kodu kreskowego.
Kod kreskowy w e-Teczce – hit!
Użycie kodów kreskowych to znakomite rozwiązanie usprawniające procesy, obniżające koszty pracy i skracające okres wymagany na zasilenie teczki. Korzystając z kodów kreskowych oszczędzamy przede wszystkim czas – a jak wiadomo – czas to pieniądz!
Zależy Ci na usprawnianiu procesów w Twojej firmie? Z kolejnego artykułu na blogu dowiesz się, jak możesz podpisywać dokumenty bez wychodzenia z domu!